Prosinec 2008

The Used

29. prosince 2008 v 20:38 | Yu-chan |  Other music

HISTORIE:
The Used vznikly v roce 1997. Zakládajícími členy byli:
Quinn Allman
Jeph Howard
Branden Steineckert.
Skupina pochází z Oremu v Utahu. Když už byly všichni hezky pohromadě, zjistili, že ani jeden z nich nemá hlas na to, aby dělal frontmana a uspořádaly něco jako konkurz na roli jejich frontmana. Ihned jak uslyšeli hlas Berta McCrackena, měli jasno. Uvádí se, že tato skupina oficiálně funguje od roku 1999 někde dokonce až od roku 2000. Na svém začátku se ale museli vypořádat s řadou osobních problémů. Jmenujme například závislost na drogách nebo alkoholu. Naštěstí hudba se osvědčila jako zpusob úniku a už debut této sympatické čtyřky zažil nečakaný úspěch. Když se The Used trochu rozkoukali a udělali pár tour, objevila je nahrávací společnost Plattelabel Reprise Records.
DISKOGRAFIE:
2002- jejich první debutové album The Used
2003- naše skupina vydává CD/DVD Maybe Memories
2004- The Used vydávají svoje druhé album- In Love And Death
2007- přichází na svět nevé CD namířené proti MCR- Lies for the Liars
ČLENOVÉ:
Bert McCracken - zpěv, piáno
Quinn Allman - kytara, vokály
Jeph Howard - basska, vokály
Dan Whitesides- bicíNo na tuhle skupinu jsem já, Yu-chan, narazila poprvé když jsem četla jednu povídku a byla u ní písnička Tunnel od The Used. Naprosto jsem si jí zamilovala a tak jsem se po delší době rozhodla sem o nich něco hodit :) Mno Michyio by si je takhle sama nepustila, ale jelikož já si je tu pouštim velice často, tk o nich něco máálo ví a písničky od nich se jí prej líbí :) Moje nejoblíbenější jsou: Tunnel, Smother me a All that I've got... pak se mi moc líbí On my own.. Mno je toho víc xD A teď pár ukázeček:
All that I've got


The tunnelSmother me (s textem, skoro celej umím xD)On my own (taky s textíkem :) )DBSK - mirotic parody xD

28. prosince 2008 v 23:59 | Michiyo |  →DBSK
Hoja hoja lidi xD Tak tohle video sou fakt povedený, ty holky sou úžasný xD
Merry Christmas!!!!! :)

24. prosince 2008 v 18:09 | Yu-chan and Michyio |  Oznamy atd.
Ok. Tak že jsou ty Vánoce, tk vám jdem popřát hodně dárečků a pěkný svátky a tu jsme něco málo stvořili. Kopírovat pls jen se zdrojem!!! A taky vánoční písnička mne? xD Fakt ji zbožňuju :P
Od Michiyo:

Od Yu-chan:

No a na závěr taky jedno takové animko by Yu-chan xD

DBSK se přejmenovali!

20. prosince 2008 v 15:10 | Michiyo |  →DBSK
Nejsem si tím stoprocentně jistá, ale podle jedné korejské show "Come to play", kde kolem 30. října DBSK vystupovali to vypadá, že se DBSK přejmenovali na DBSG! Prý jim tak kdesi říkali a jim se to zalíbilo (sami to řekli) a tak se přejmenovali. No, tak to je jen taková zajímavost xD pro mě to ale vždycky budou a taky zůstanou DBSK nebo TVXQ xD


Zjisti své japonské jméno

20. prosince 2008 v 14:31 | Michiyo |  Jména
Jaké je tvé japonské jméno? Zjistíš tady!! xD

Japonská jména: !!KLIK!!

Japonský slovník

20. prosince 2008 v 14:27 | Michiyo |  Japonština
Tak, tenhle odkaz jsem našla na jednom blogu (ale myslim že už nefunguje, no měla jsem v tom zmatek). Je to odkaz na upa úžasnej japonsko-čeký slovník.

Japonský slovník: !!!KLIK!!!

Jun Matsumoto

17. prosince 2008 v 9:37 | Yu-chan |  Herci a herečky
Taaak sem našla něco o herci jménem Jun Matsumoto :) Zdroj: Zde!!!!!!!!!!!!!!!!

Tak tenhle mladý herec a zpěvák je narozen 30. srpna 1983 v Tokyu (ku dnešnímu dni je mu tedy 25 let) a je ve znamení panny. Měří zhruba 173 cm a váží 58 kg. A kdyby to bylo pro vás nutné vědět, má krev typu A-. Má starší sestru.
Za jeho kariérou stojí talentová agentura Johnny's Entertainment, která se specifikuje spíše na mladé, talentované a hezké chlapce.
Je členem chlapecké skupiny Arashi, což je 5 kluků zpívajících J-Pop s R&B někdy mixovaných Hip-Hopem či Rockem. Debutovali v roce 1999 pod pláštěm již zmiňované společnosti Johnny's Entertainment.
Svou kariéru započal již ve 13. letech, kdy dostal šanci hrát hlavní roli v "Kindaichi Shonen no Jikenbo 3". Známějším ale začal být díky roli Shina Sawady v doramu "Gokusen", kde projevil svůj talent ve hraní.
Ve skupině Arashi je považován za lídra a je z nich nejzodpovědnější a nejstarostlivější.
Jun je krátkozraký (spřízněná duše X-D) a nejčastěji používá kontaktní čočky, ale někdy jej spatříte i s brýlemi.
Zajímá se o muziku, tanec, hraní, divadlo, čtení a fotografování.
Jako jídlo má rád nudle, švestky a mango.
Oblíbeným sportem je baseball.
Za nejlepší barvy považuje bílou, černou a modrou.
Čas rád tráví na pláži, či hraním si se psi i přes to, že žádného nemá. Zároveň má rád nakupování a návštěvy u kadeřníka.
Prý je fandou Harryho Pottera.
Jeho role:
Bambino! (2007)
Hana Yori Dango 2 (2007)
Hana Yori Dango (2005)
Kimi wa Petto (2003)
Gokusen (2002)


Doporučuji skouknout Kimi wa Petto, úžasný seriál a podle všeho ani Gokusen nemusí být špatný, jenže to vám neřeknu, jsem moc líná na to, abych to skoukla xD A to ostatní v čem hrál, o tom nic nwm xD Ale možná najdu a brzy se tu něco objeví :)

D.Gray-man recenze

8. prosince 2008 v 17:57 | Yu-chan |  Anime recenze
No takže todle bude moje úplně první recenze. Doufám, že to z toho někdo pochopí a pls buďte schovívaví xD (Todle anime se mi neuvěřitelně líbilo, tk proto se pokouším o recenzi xD)
Manga: ano
Počet epizod: 103 (proč je všude že 99? Je jich 103 a naleznete snadno přes google.cz)
Filmy: žádný (zatím)
Speciály: žádné (zatím)

No takže tohle anime je vlastně opět takový ten boj mezi dobrem a zlem. Hlavním hrdinou je 15letý kluk jménem Allen Walker. Je to tzv. Exorsista. Exorsisti mají tzv. Innocenc. Doteď nevím, co to doopravdy je, ale prostě mohou ji mít jen ''vyvolení bohem'' a ukazuje se v různých podobách. Buď pomocí Innocence proměníte nějakou část svého těla (končetinu) na zbraň např. v podobě obrovské takřka neprostřelitelné ruky, někomu se její síla přesouvá do nohou, což způsobí např. moc létat a jedním kopem zabít xD nebo vy sami celí se stáváte zbraní, např. pomocí Innocence můžete vracet čas. Prostě podob Innocence je mnoho. Zpátky k Allenovi. Chce se přidat k organizaci jménem Black Orders, aby mohl bojovat s Akumy a jejich stvořitelem, Milenium Earlem (Akumy=démoni, kterými se někdo stane tak, že chce oživit milovanou osobu, která zemřela. Když ji chcete oživit, nastoupí na scénu Milenium Earl, takový zavalitý týpek s doslova úsměvem od ucha k uchu a díky vašemu přání vás promění v démona). Když byl Allen malý, pokusil se oživit svého nevlastního otce (Manu) a málem se stal taky démonem. Tehdy se v něm probudila síla Exorsisty, démona zabil a navíc si s sebou odnesl zranění na levém oku, díky kterému tam má takový divný červený klikyhák a díky čemuž může poznat démony od lidí. Jo a taky zmíním, že mu po tomto incidentu zbělaly jeho krásný hnědý vlasy. A bílé vlasy jsou v tomto světě něco jako od přírody blonďatej japonec ^^ (čili nesmyslný, divný). A tenkrát se ho ujal Marshal Cross, jehož charakter fakt zbožňuju a nedokážu ho popsat, no prostě z Allena udělal pravýho exorsistu on. Takže zpátky do přítomnosti. Když se Allen konečně vyšplhá se svým malým létajícím přítelem Timcampim (píše se to tak?) po fakt strmém srázu k sídlu Black Orders, nejen že ho něco prohlásí za démona, ale nakonec ho málem zabije nějakej dlouhovlasej kluk jakousi katanou. No nakonec se zjistí, že došlo k omylu a že ten kluk, který ho před chvílí málem zabil je Kanda. Po té se tedy stává členem Black Orders, setkává se s takovým...no velitelem jedné skupiny, odvětví Blask Orders bo říkejte si tomu jak chcete, Komuiem a jeho sestrou Lenalee a tak to všechno začíná. Boje proti démonům jsou stále těžší, brzy se setkáváme s dalšími z hlavních postav, např. Lavim, taktéž exorsistou a jeho učitelem no a se spoustou dalších lidiček (exorsistů), kteří budou, jak jinak, taky hrát nějakou tu roli na záchraně světa xD
U tohodle anime se fakt zasmějete, někdy poplačete, budete přemýšlet proč to není tak a onak a prostě musíte se na to dodívat až do konce. Aspoň mě to teda nedalo a dodívala jsem se na to. Je tam taky smrt, krev, nové síly...no samy uvidíte :)

Postavy:
Allen Walker
Allen je fakt hezkej 15letej kluk. Jeho Inocencí je ta velká ruka, kterou můžete vidět na obrázku. Má ještě další dvě formy. Něco jako velkej samopal a měč (kterej mi připomíná meč z Hvězdnejch Válek xD).No shrnutí Allenovi minulosti bylo už víše v recenzi. Allen mi přijde někdy tak trochu naivní, ale i přesto můžu říct, že pokud jde o frajerské nástupy, slzy a nikdy se nevzdávat, o tohle vše se bez ohledu na vše postaral. A když nemá tričko *zasněný pohled*. Dokonce i v takřka posledních chvílích svého života nemyslel na sebe, ale na...(cha chá, budete se muset podívat xD) Ale upozornění, v některých scénách mi ho bylo fakt až líto :( V seriálu mu dvakrát málem vypíchly oko, jednou jsem fakt myslela že umřel xD Ale o čem by to pak bylo, že? A je to jedna z mých nejoblíbenějších postav vůbec xDYu Kanda

Tak jak ho popsat? Když je s Allenem, nemůžete čekat nic jiného než blesky všude kolem. Nenazve ho jinak než Moyashi xD Je takovej...až namyšlenej, arogantní, někdy mi přišel dost necitelnej (spíš pořád), ale i přes to všecko ho všichni berou mezi sebe a všichni ví, že i Kanda má dobré srdce :) Jeho Innocencí je Mugen (katana). Vždycky z ní vyletí takový potvory, z kterejch nemůžu xD A vždycky říká, že nemůže umřít, což se někde dost potvrdí xD Později se dozvídáme kvůli čemu, ale to samozřejmě nemůžu prozradit *tajemný pohled*
Lavi (Rabi)

Kdybych si měla vybrat, Lavi je na 100% moje best postava vůbec. Strašně jsem si ho zamilovala. Je přátelský, sebevědomý, silný a pro každou srandu. Jeho innocencí je malé kladívko, které dokáže proměnit v doslova obří kladivo. Je to tzv. Bookman (bo jeho nástupcem? Co já vim, zas tolik si toho nepamatuju xD) a chodí se svým učitelem, též bookmanem a říká mu panda xD Co je tedy ten Bookman. Bookman znamená, že onen člověk zaznamenává války atd. a hlavně nemá city, jestli jsem to tedy dobře pochopila. Ovšem když potká Lenalee, Kandu, Allena atd. byla jsem přesvědčena (i díky některým scénám), že nějaké city prostě má xD Mno a jinak Lavi neustále dožírá Kandu, jelikož mu říká jeho prvním jménem, Yu, a to Kanda nesnáší. Taky jsem dostala neuvěřitelný záchvat smíchu, když Kandovi pletl cop, no to bylo hotovo xDDDDD Prostě super týpek.


Lenalee

Lenalee je hodná, milá a přátelská dívka. Její Innocencí jsou 'Temné boty'. Co to umí? Např. se vymrští do neuvěřitelné výšky, nakopne Akumu a ten vybouchne. Mno a jinak někde mi ta holka lezla na nervy, někde jsem ji měla ráda. No vlastně mi na nervy začala lízt až ke konci. Ale slušně bojuje a je docela v pohodě :) Jen by si měla krotit bráchu xDD
Komui Lee (Najít jeden inteligentní obrázek tohodle týpka je fakt záhul xD)

Komui je takovým velitelem jedné skupiny z Black Orders. Svoji mladší sestu Lenalee chrání tak, že to až někdy hraničí s šílenstvím xD Nejvíc mě dostával jeho robot Komurin, kterého v seriálu opravoval třikrát, včetně toho prvního, pouze zmíněného xD. Ty díly s tím robotem jsem se takřka dusila smíchy no a jinak Komui je prostě good týpek, který, i když se to někdy fakt nezdá, bere ohledy na ostatní a je správným vůdcem.

Aristor Crowley (fakt netušim, jestli jsem to napsala dobře xD)
Tak pro začátek, ta dívčina na obrázku je Eliade. Crowley ji miloval, ale nakonec se ukázalo, že milá Eliade byla Akumou a musela být zničena. Crowleyho Innocenc se probudí, když se napije démonní krve. On je vlastně tak nějak upír, který saje démonní krev, která sice přenáší smrtlený vyrus, ale na který je díky Innocenci odolný (stejně tak Allen, protože má v krvi krev démona po té události z dětství). Někdz je trochu zmatený, co se týče okolního světa, na všechno naletí (taky by jste byli zmatení, kdyby jste celý život nevytáhli paty ze strašidelného hradu po otci), ale je hrozně snaživý, pravdomluvný a férový. Crowley se mi líbil xD Takovej good boy bo nwm jak to říct xD

Miranda Lotto (sorry, lepší obrázek jsem nenašla.Buď strašně velký nebo moc malý či hodně blbý)

Její Innocencí je takový přístroj v podobě disku, s kterým ovládá čas. Má to dosah nějakejch 10 metrů? Co já vim, ale dokud je Miranda při vědomí a její Innocenc je aktivovaná, tak v tomto rozsahu se vše vrátí do původní podoby. Když se rozbije nějaká věc, působením času se vrátí do původní formy. Ovšem když Miranda přeruší Innocenc, věc se opět rozbije. Tak je to i s lidmy. Pokud jsou v dosahu její Innocenc, můžou klidně i zemřít, ale dokud je Innocenc aktivovaná a Miranda při vědomí, budou se jejich zranění léčit a do zrušení budou chodit, mluvit, bojovat. Mno a jinak Miranda je strašně nešikovná, nejistá a bázlivá ženská. Když už to vypadá na frajerský nástup, upadne xD Až na její výlevy nad svou nešikovností a neschopností se mi jako postava v DGM líbila :)


Nooo a to by bylo takové shrnutí těch nejhlavnějších postav. Ještě je jich tam docela hodně a já už mám fakt dost xD Openingy a endingy sem s prominutím dávat nebudu, je jich hafo moc a máme trochu narušený net, tkže youtube jede žalostně pomalu, vlastně celý net jede žalostně pomalu a já mám taky jiný věci na práci než tu sedět a vyhledávat to xD Tk a to je vše, snad můj pokus o recenzi někdo pochopil xD A teď už jenom mé dojmy ze seriálu. Je to jedno z mých nej anime, openingy a endingy super, hudba v seriálu taky super, kresba moc hezká, děj dost propracovaný a s každým dílem něco new xD Prostě se mi to líbilo a až na to, že to bylo docela dost dlouhý xDDDD Jsem spíš na kratší anime, ale todle opravdu stálo za to :)

Death Note - recenze

8. prosince 2008 v 16:24 | Yu-chan |  Anime recenze
Pár obecných informací:
  • ·Anglický název: Death Note
  • ·Originální japonský přepis: デスノート
  • ·Tip anime: TV seriál (37 episod)
  • ·Žánr: detektivní horor, záhady
  • ·Režie: Toshiki Inoue
  • ·Produkce: Madhouse
  • ·Rok vydání: 2006
  • · Openingi: The WORLD - Nightmare
Whats Up People ? - Maximum the Hormone

  • · Endingi: Alumina - Nightmare
Zetsubou Billy - Maximum the Hormone
  • ·A kdyby jste pátrali, po tvůrci hudby k tomhle seriálu tak tu má na svědomí Taniuchi Hideki
Seriál Death Note, je úžasně, tajemné anime plné charakterů, které naprosto na první pohled neodhadnete a když už si myslíte, že už je máte v malíku, přijde nečekaný zvrat. Protože právě zvrat a neodhadnutelný průběh seriálu je (alespoň podle mě) to co tenhle seriál činí naprosto jedinečným. Napětí čiší snad z každé scény, takže se máte na co těšit.

O čem že to vlastně je?
V našem světe začíná převládat zločin a kriminalita což si plně uvědomuje i nadprůměrně inteligentní japonský student střední školy, Raito (Light) Yagami, který si jednoho běžného školního dne, když se zrovna nudil při hodině, všiml něčeho co padalo kolem okna. Po škole pak přišel na to místo kam by měl předmět dopadnout a uviděl černý sešit s nápisem Death Note (deník smrti). Nejdřív se mu to zdá jako hloupost a divný žert, nic méně zápisník si stejně vzal a šel domů. Tam pečlivě četl instrukce napsané v deníku. Jedním z hlavních bodů je i to, že může zabít kohokoli za předpokladu, že zná jeho tvář a jméno - pokud neuvedete do několika minut po napsání jména příčinnu smrti, oběť zemře do 40 sekund na infarkt. V té samé době také zjišťuje, že tím, že se dotkl deníku smrti, může vidět Shinigamiho (boha smrti) který se jmenuje Riuk. A tak se tedy Raito rozhodne deník vyzkoušet a s hrůzou zjistí, že funguje. Oběť,kterou si vyhlédl v televizních zprávách opravdu za pár vteřin zemřela a však sám tomu zatím moc nevěří a tak ho později zkouší znovu na nějakém chuligánovi obtěžujícím mladou slečnu, píše jeho jméno do deníku a tentokrát dopisuje i to, že zemře při nehodě a taky se to za pár vteřin znovu stane. Mezitím se mu v hlavě zrodí skoro až ďábelský plán stát se Bohem nového světa, světa bez zločinu a kriminality a tak se dá do díla. Mezi lidmi se díky náhlým úmrtím zločinců začíná neznámu vrahovi přezdívat Kira (odvozeného z anglického slova killer a nebo taky zabiják). Toto počínání se však nelíbí japonské policii která proti Kirovi rozjíždí vyšetřování do kterého se později zapojuje i FBI a také světově proslavený detektiv přezdívaný L, který si vybírá případy podle toho, jak ho zrovna zaujmou a zatím vyřešil všechny ty, se kterými si nikdo jiný nevěděl rady. Jeho skutečné jméno a identitu zatím nezná nikdo jiný než jeho společník Watari. Mezitím Raito využívá všech informací z databáze policie, protože jeho otec je šéfem oddělení vyšetřujícího Kiru. Tak má Raito přístup k nejčerstvějším informacím. Za chvíli na scénu nastupuje také modelka Misa, která se brzy ukáže jako druhý Kira a oba se tak dostávají do ohrožení. Dokáže Shinigami Rem ochránit dívku, která pro ni znamená víc než život? Vyřeší L tento složitý případ? Jak dopadne souboj dvou géniů, odhodlaných zvítězit za každou cenu? Na to se musíte podívat xD

Můj dojem z anime:
Mno tak někdo by si z recenze možná řekl: Jééžiš, zase nějaká detektivní blbina. Ale věřte mi, do pouhé detektivní blbiny to má fakt daleko xD Je to anime plné záhad a napětí a sledovat, jak proti sobě bojují dva géniové je naprosto skvělé. Nejvíc mě zaujalo to, že když už si jste skoro naprosto jistí co bude v další vteřině tak bum! A stane se úplně něco jiného, než jste očekávali. Myslíte si, že něco bude tak a onak, ale ve skutečnosti je to úplně jinak xD Kresba skvělá, hudba skvěle se hodící do každé minuty seriálu, opening a ending pro mě chytlavý a hodí se k seriálu a charaktery postav, především Kiry (Raita), překrásného L neustále se cpajícího sladkým a pozdějí také Misy mi přijdou tak skvěle rozvinuté a nádherně propracované...no úžasný xD Hlavně Raito, no ten byl boží. Ten jeho šílenej smích je úžasnej xD Jenom mě dost dožral konec, neptejte se proč, však sami uvidíte. Na to, jak logicky se celý seriál uvažuje mi přišel až moc debilní. Mno ale neřešte xD Dojmy ze seriálu mám prostě úžasné a Death Note se řadí jak mezi mé tak i Michyiny nejoblíbenější anime.
Recenzi jsem tak nějak částečně zkopčila z jedné stránky, ale jelikož už to tu mám v rozepsaných článcích docela dlouho, jaksi jsem zapomněla kde přesně to bylo xD Tkže se popřípadě omlouvám, ale stejně jsem to opět přibarvovala obrazu svému, tk nwm mno...

Openingy:
Nightmare-the WORLD (tak tahle písnička i skupina se mi dost líbí)Maximum the Hormone - Whats Up People? (z teho klipu nemůžu xD Jak tam ten chlápek s sebou furt hází, mno ale písnička je dobrá xDD)Endingy:
Nightmare - Alumina (ouou, ta písnička je boží)Maximum the Hormone - Zetsubou Billy (nemám slov, tu písničku naprosto zbožňuju)