Listopad 2008

Hinoi Asuka

24. listopadu 2008 v 19:26 | Yu-chan |  Asian Music
Jméno: Hinoi Asuka
Narozena: 8. Ledna 1991
Místo narození: Osaka, Osaka Prefecture, Japonsko
Výška: 158cm
Oblíbená barva: černá, červená
Oblíbené jídlo: Umeboshi, rajčata
Oblíbené idoly: BoA, DREAMS COME TRUE, YUI

V roce 2002 si Asuka Hinoi vyzkoušela hrát ve filmu Dodge Go! Go!. Byla vybrána dále s Hiroshige Miho a Koyama Hikaru vytvořit skupinu LOVE&PEACE. Jejich první singl "DRIFTER" nebyl příliš úspěšný.
V roce 2003 Asuka a Hikaru se připojily s Fujiwarou Yuho k vytvoření skupiny mezzo piano. Nikdy nic nevydaly. ačkoli oznámeni proběhlo. Později stejný rok se Asuka stala sólovou zpěvačkou, s pomocí Kawase Tomoko (Lépe známa jako Tommy february6). Tomoko souhlasila s produkcí Asuky prvního sólo singlu, "Wanna be your girl friend". To bylo uváděno jako téma zakončení pro Ashita Tenki ni Naare. Singl byl na #60 v Oricon žebříčku.
Pět měsíců později, druhý sigl následoval "Tatta Hitori no Kimi" byl odlišný od prvního singlu a byl přezdívaný jako "punk-pop" od slavného skladatele Ijichi Hiromasa. druhý singl ji dal větsí popularitu, ačkoli se dostal jen na #79 v Oricon žebříčku.
4. prosince 2004 bylo oznámeno Asuce že by mohla být vůdce skupiny nazvané HINOI TEAM. Skupina měla vzniknout 5. února 2005 ale bylo to posunuto na 18. května. Později se jméno skupiny změnilo na "HINOI" (Hinoi Chiimu).
Zdroj: Tady!!!!!!!!!!!! :)

Tak já ani Michyio tudle zpěvačku nějak nevedem, ale zpívá docela hezky a líbí se nám od ní Wnna be your girlfriend a Ashitahe no Hikari.

Ukázky:
Ashitathe no Hikari


Wanna be your girlfriend


Tatta Hitori no Kimi

DBSK-Wrong Number

18. listopadu 2008 v 21:41 | Yu-chan |  →DBSK
Whohoooooou xD Tak úplně nejnovější píseň od DBSK, mojí nej skupiny na které jsem kdy ulítávala a ze které mám pocit, že mi vydrží docela dost dlouho xD Hlavně JaeJoong *-* Cituji mamku: ,,Sladkej až z toho bolí oči'' xD Souhlasím, jenom mě ty oči nebolí, spíš září jako hvězdičky xD No tak tu je ten song, mimochodem super a clip taky :) Jo a tipuju že to vyšlo kolem 12 listopadu (před 12 listopadem xD) jelikož v tuto dobu to bylo dáno na youtube, nebo aspon to co sem dávám bylo na youtube přidáno 12 listopadu xD
První SB - Nagisa

18. listopadu 2008 v 21:20 | Michiyo |  Sbé :-*
Taaaaaak máme první SB. úplně úžasnej blog s adminkou jménem Nagisa *fanfáry* *tlesk tlesk tlesk*
Najdete tam anime, asian music, hafo obrázků, seznam mang no však se koukněte sami ;)


TVXQ/DBSK tak trošku jinak no xD

14. listopadu 2008 v 16:40 | Michiyo |  →DBSK
No, tak trošku jinak xD

DBSK

14. listopadu 2008 v 16:39 | Michiyo |  →DBSK
TVXQ (jejich jméno se překládá jako "Rising Gods of the East.". V Korey jsou známí jako "Dong Bang Shin Gi/Ki (zkráceně DBSG/K), v Japonsku "Tōhōshinki" (THSK)) ,je korejská hudební skupina. Poprvé se objevili jako předskokani na koncertě korejské zpěvačky jménem Boa v prosinci 2003.

Prvním členem byl Xiah Junsun, který byl vybrán v televizním pořadu hledajícím nové talenty už někdy ve 12 letech. Dalším na řadě byl U-know Yunho, který zase vyhrál jednu z tanečních soutěží. Potom byl tanečníkem a rapperem pro korejskou zpěvačku s jednoduchým pseudonymem Dana, než se vedení rozhodlo, že má na mnohem víc, a přeřadilo ho.Hero Jaejoong si nedlouho poté odnesl vítězství z dalšího TV pořadu a podobně na tom byl i Max Changmin, který vyhrál v kategorii zpěv. Posledním členem je Micky Yoochun, který se ke skupině dostal jen asi půl roku před oficiálním debutem.

Jejich první vystoupení bylo v prosinci 2003 a už za pár týdnů vyšel jejich první singl "Hug". Stal se mezi korejskou mládeží hitem, ale tvalo dalších šest měsíců, než světlo světa zpatřil jejich druhý singl. Tehdy už měli něco okolo 600 tisíc fanoušků, jejichž počet se ještě zvýšil po vydání jejich prvního alba "Tri-angle".
Později prorazili i v Číně, Taiwanu a Singapuru se singlem "Rising Sun" a nevyhli se ani Japonsku. Kromě zpěvu natáčejí i krátká televizní dramata. Skupina získala popularitu v Jižní Korey, Japonsku, Taiwanu, Číně, Thajsku a v jiných zemích východní Asie. Teď je to jedna z top skupin v Korey.
(Stojící z leva: Xiah, Yunho .. Na sedačce z leva: Micky, Jaejoong, Max)Skvěle tancujou, úžasně zpívají xD Moje nejoblíbenější písnička je Ballons a Purple Line a Yu-chan asi taky :)

Poznámka: Kdyby někoho mátl ten obrázek a pak ten blonďák v klipech, tk to je JaeJoong ale s obarvenýma vlasama xD ;)
Pznámka 2: Jejich mini dramata jsou úžasný xD Skouknout je můžete na youtube ;)

Pár ukázek:

Ballons (to je tak roztomilý!! Oh, nádhera! ˇˇ)

Purple Line


Hug (taky jedna z mých nej xD)Tri-Angle (sakryš, já všechny ty songy zbožňuju xD)O (ta písnička se menuje O, kdyby někdo nepochopil xD)


A ještě jejich nejnovější song, teda jako myslim klip no xD (vyšel 26.září 2008)

No je toho hodně, tak si pohledejte na youtube xD

Younha

3. listopadu 2008 v 20:54 | Michiyo |  Asian Music


Rodné jméno: 고윤하 (Go, Younha)
Narozená: 29. dubna 1988
Rodné město: Soul, Jižní Koera
Styly: J-pop, J-rock, K-pop, Piano rock
Nástroje: piáno
Aktivní: od 2004 do dnes
Vydyvatelé: Sony Japan, Stam Entertainment (pro Koreu)

Začátky
Younha začala hrát na piáno ve čtyřech letech. Od mlada měla zájem o japonské drama a začala se sama učit japonsky. Co začalo jako zájem v japonských dramatech, se vyvinulo v zájem o japonskou hudbu, zejména o Utadu Hikaru a Misu, a začala snít svůj sen jako zpěvečka.

2004-2005: Počátky kariéri & průměrný úspěch
Aby si vyplnila svůj sen, začala navštěvovat konkurzy v Koreji. Younha sama přiznala, že prošla více jak 20 konkursi a nejčastějším důvodem, proč byla odmítnuta, bylo to, že podle vydavatelů nevypadala dost dobře. Nic méně na jednom konkurzu udělala dojem svým zpěvem a podepsala smlouvu. Ne dlouho potom podepsala smlouvu i s Japonským vydvatelm. Její první singl Yubikiri byl vybrán jako intro pro Fuji TV Monday drama Tokyo Wankei ~Destiny of Love~. V říjnu téhož roku byl její první singl "Yubikiri -Japanese versino-" oficiálně vydán.
Druhý singl byl použit jako outro populárního TV anime Bleach. Singl debutoval na 18. místě v Oricon chart a dostal se až an 12.místo, tento úspěch dostal Younhu do středu zájmu. S tímto singlem se stala teprve druhou korejkou (po BoA) které se podařilo dostat do top 20 Oricon chart. Mezi singli "Touch / Yume no Tsuzuki" a "Houki Boshi" vydala singl "Motto Futari de", který se stal prvním propadem, umístil se pouze na 117. místě v Oricon charts, pravděpodobně kvůli nedostatečné reklamě. Pozdější singl "Touch / Yume no Tsuzuki" se dostal až na 11. místo v Oricon chart. Po vidání pěti singlů vydala své první album "Go! Younha", které se umístilo na 10. místě.

Zdroj: !!TADY!!

Mě, Michiyo se od ní asi fakt nejvíc líbí písničky Secret Number 486 a Houki Boshi a Yu-chan taky xD


Pár ukázek:

Secret Number 486 (ten kluk co tam běhá je krásnej ˇˇ)

Houki Boshi (Bleach jeden z endingů) - umím začátek na klavííír xD


Te wo tsunaideYubikiri


1 Litre Of Tears - recenze

3. listopadu 2008 v 20:17 | Michiyo |  Recenze
Tak tady je recenze na seriál 1 Litre Of Tears ;) Upozorňuju, že je to má první recenze a napsala jsem ji sama tak kopírovat se zdrojem pls ;)

Počet epizod: 11 + speciál

Patnáctiletá dívká jménem Ikeuchi Aya si žije úplně normální život. Má dvě mladší sestry, Ako a Riku (jmenuje se Rika tk nwm jak se to skloňuje) a mladšího bratra Hirokiho. Spolu s rodiči a svými sourozenci bydlí a pracuje v jejich rectauraci/prodejně s tofu. Je to prostě dívka jako každá jiná. Zrovna ji přijmou na novou školu (Higashi high school myslim xD) a všechno je tak, jak má být. Jenže pak se stane něco, co by Ayu ani ve snu nenapadlo. Nejdřív to začne jen padáním věcí a motáním hlavy ale je to něco mnohem vážnějšího. Všechno to odstartuje její pád při cestě do školy. Aya si rozbije bradu a tak se hned jede do nemocnice. A tam se zjistí, že Aya má svalovou atropii. Nemoc, při které vám postupně ochabují všechny svaly a nakonec nebudete moct mluvit, jíst a jakkoliv se pohybovat. Tato nemoc je i s nejmodernějšími pokroky medicíny nevyléčitelná.
Jak se s tím vším Aya vyrovná a jak to všechno zvládne? A co její rodina a přátele?

Další hlavní postavou je kluk jménem Asou Haruto. S Ayou se poznají, když Aya jde na přijímací test na Higashi high school a jde pozdě. Asou měl čirou náhodou taky jít na ten test. Původně se rozhodl, že tam vůbec nepůjde ale nakonec tam Ayu odveze na kole a ono se to tak nějak zamotá a vyvrbí a bum, Asou-kun a Aya jsou na stejné škole a ve stejn třídě. Asou-kun je s Ayou po celý průběh její nemoci, no spíš takhle - je s ní až do konce a během toho se do ní zamiluje.

A ještě zmíním Ayiny 2 kamarádky, Mari a Saki, které Aye taky moc pomáhají :)

Můj názor na seriál: No, já ho mám zařazený mezi nejlepší japonský hraný seriál, jaký jsem kdy viděla (taky byl první xD), tak posuďte sami :) Mě se to moc líbilo (hlavně Aya-chan, kterou neskonale obdivuju). Bylo to zajímavé, napínavé, smutné, veselé, no podle mě fakt dobrý :) Jen upozorňuju, že tam převládají spíš ty smutné scénky a hlavně pokud nemáte rádi smutné konce, tak se na to nedívejte. Já jsem potřebovala nemálo kapesníků (a nejen u toho konce) T_T Pokud vám ale nevadí pár těch slz, vřele doporučuji :)

Tady vám hodím skvělý AMV :) Jo, název písničky je Only Human od K


A ta jedna další písnička, která tam hodně často hraje se jmenuje Konayuki od Remioromen

Miyavi

2. listopadu 2008 v 16:53 | Yu-chan |  Asian Music
- narodil se 14.9.1981 v japonském městešku Osaka
- v dětství se přestěhoval do Koreje (Korea) (nwm jak se to má správně vyskloňovat xD)
- jeho matka je japonska a otec je korejčan
- původní jeho jméno mělo být Lee, ale předtím než se přestěhoval do Japonska ho změnili
- jeho rodiče se rozvedli a tak vyrůstal se svoji matkou v Japonsku
- byl velmi dobrým žákem, měl rád fotbal a v 15 letech začal hrát na kytaru
- v 18 letech se stal kytaristou kapely Dué Le Quartz (v této době se mu ještě říkalo Miyabi), v r.2002 se kapela rozpadla a přejmenoval se na Miyavi
- jeho první album se jmenuje Gagaku, nejúspěšnější skladbou tohoto alba byla Girls, be ambitious
- má mnoho tetování a každé se vztrahuje k nějaké jeho životní události na kterou chce vzpomínat , jedno z jeho tetování je kanji znak čísla 382 - tento znak se shoduje se znakem slova mi-ya-bi
- v r. 2004 natočil svůj vlastní film Oresama ve kterém hraje sám sebe (no téééda xD)
- se svými fanoušky je v kontaktě, má svůj vlastní internetový deník
- jeho krevní skupina je AB
- měří 185 cm - na Japonce je docela vysoký
- váží 59 kg (To není normální xD Já mám 172 cm a vážím 64 kg xDDD)
- ve znamení zvěrokruju je panna
- má starší sestru a mladšího bratra
- jeho oblíbená barva je růžová
- jeho oblíbená značka je BA-TSU, Jean Paul, Here-There
- jeho oblíbené jídlo je kuře, Inari Sushi, čokoládový dort
- nesnáší brokolici (nápodobně xD)
- jeho oblíbeným filmem je The Talented Mr. Ripley
- podle jeho slov špatně zpívá - tvrdě pracuje, aby vylepšíl svůj zpěv (Co chce ještě vylepšovat? xD)
- ve volném čase surfuje na internetu, hraje fotbal (upřímně si ho neumím představit hrát fotbal xD)
- když byl malý, zlomil si nohu a od té doby hraje fotbal jen jako hobby
- jeho vzory jsou Toshiya (Dir En Grey), Kazuki (Raphael) (Dir En Grey ♥)
- jeho producentem je Michitoshi Saito s kterým je velmi dobrý přítel
- nikdo si není jistý s jeho orientací, ale vede tvrzení že je bisexuál (prej měl přítele xD *Kéž by
xD*)
Zdroj: TADY!!!!! ale opět něco malilinko upraveno k obrazu mému a taky jsem tam hodila své poznámky xD (myslím jsem tam něco ale nechala...)

Michiyina oblíbená písnička od tohohle borce je Selfish Love a moje...asi Itoshii Hito :)

A musím poznamenat naši spekulaci o tom, zda je Miyavi kluk či holka xD:
*V Popcornu byl plakát někoho jménem Miyavi a líbil se nám*
Yu-chan: A to je jako holka?
Michiyo: Nee, to bude kluk...
Yu-chan: Seš si jistá? Já bych řekla, že je to holka...
Michiyo: ............. *zkoumá plakát*
Yu-chan: Nebo že by to byl kluk?
Michiyo: Ale možná je to fakt holka. Ale mě přijde jako kluk...

No a takhle jsme spekulovali ještě pěknou chvíli, než jsme se konečně podívali na ten blbej internet a zjistili jsme, že je to teda kluk xD

Pár ukázek:
Selfish Love


Senor senora senorita

Itoshii Hito

Kimi ni Negai wo

Chieko Kawabe

2. listopadu 2008 v 16:15 | Yu-chan |  Asian Music
Chieko Kawabe 河辺千恵子
Přezdívky: Chie, Chieco, Mameko, Rakkyo, Becchi, Chie-chan
Datum narození: 24.2.1987
Krevní skupina: A
Koníčky: Sbírání věcí s tématikou Hello Kitty
Speciální dovednosti: zvláštní grimasy, tanec, napodobování
Oblíbené jídlo: cokoliv sladkého, saláty, omelety s demigurasovou omáčkou =P
Nejobdivovanější osoba: babička
Oblíbené Karaoke: "In my room" by Utada Hikaru
Oblíbená barva: růžová

Chieko je nezávislá j-poperka a herečka. Svoji kariéru odstartovala ve 12ti letech hraním v muzikálech, čehož asi po 2 letech nechala a dala se na j-pop. Určitě každý znáte písničku "Be your girl", která hraje u titulek v anime Elfen Lied (btw fakt dobře tam sedí). Pořád šplhá nahoru a nahoru k J-poperskému nebi...

Diskografie:
Singly: Be your girl, Shining!/cry baby, Kizuna Iro, Sakura Kiss, Candy baby
Album: Brilliance

Michiyo i mě (Yu-chan) se nám od ní líbí více písniček, ale Michiyo má na první příčce Be you girl and Shining a já Sakura Kiss, Candy Babe, Kizunairo, Shining...když ono je jich fakt moc ^^

Zdroj: Otakuland xD

Pár ukázek:
Be you girl (z Elfen Lied, zkoukněte!!! xD)

Candy Babe


Sakura Kiss (z Ouran High School Club, opět doporučuji ^^ )

Kizunairo

Shining

Se7en

2. listopadu 2008 v 15:46 | Yu-chan |  Asian Music

Jméno: Choi Dong Wook (S takovým jménem si dám taky přezdívku xD)
Datum narození: 11.9.1984
Výška: 180 cm
Váha: 64 Kg
Sourozenci: 2 Starší sestry
Krevní skupina: B

Jeho oblíbený sport: Košíková, Plavání, a Snowbord
Náboženství: křesťan
Oblíbení zpěváci: Justin Timberlake, Alicia Keys, a další
Oblíbená barva: Černá a bílá
Jeho vysněná holka: S krásným pohledem, která by ho respektovala a dovedla se postarat.


Vzácnosti: Sbírka 1000 Cd
Budoucí cíl: Změnit trošku svět jeho hudbou
Jeho Motto: Být vždy pokorný...pak mám lepší sny.

Se7en je nejen zpěvák, ale také herec, ztvárnil jednu z hlavních rolích filmu Se7en.
Vydal už spoustu alb a mnoho písní (Kolik? Nevím. Fakt se to těžko hledá xD)
Fakt skvěle tancuje xD
Moje nejoblíbenější písnička tohoto zpěváka je One more time a Passion :)

Zdroj: Tu!!!!!!! ale poznámky a některé věci byli poupraveny k obrazu mému xD Ukázky jsem taky vložila já :)


Pár ukázek:
One more time

Passion

Hikari
Music rozcestník

2. listopadu 2008 v 14:53 | Yu-chan and Michiyo |  Music

Asian music (tu je něco o různých zpěvácích, skupinách a tak dále)
DBSK (vše o DBSK, jejich písničky, clipy, foto, různý videa s nima atd.)
Super Junior (vše o Super Junior, písničky, clipy, foto...)
BigBang (vše o big bang, videoclipy, obrázky, alba..)
Other music (Všechno ostatní týkající se jiné music než asijské)


Rozcestník

2. listopadu 2008 v 14:28 | Yu-chan and Michiyo |  My,my a zase my xD